تبلیغات

اعتراض به سعودی برای کاهش سهمیه ویزای حج تمتع لبنانی ها

به گزارش «شیعه نیوز»، حجاج لبنانی شنبه با بدرقه شیخ « عبداللطیف دریان» مفتی کل اهل سنت لبنان عازم سرزمین وحی شدند.

در مراسم بدرقه حجاج لبنانی در فرودگاه بین المللی بیروت، « ولید البخاری» کاردار سفارت سعودی در بیروت هم که بتازگی کار خود را شروع کرده است، حضور داشت.

مفتی کل لبنان هم برای ادای مناسک حج به عربستان سفر کرد.

البخاری درحاشیه این مراسم ودرپاسخ به سوالی درباره تعداد حجاج لبنانی که امسال عازم عربستان برای ادای فریضه حج تمتع می شوند؟ گفت: تعداد تقدریبی که ویزای حج داده ایم 6 هزار و 400 ویزا است.

کاردار سعودی افزود: تعداد سهمیه لبنان امسال کاهش یافته است. 

وی در پاسخی ناشیانه به این سوال که چرا سفارت سعودی معیارهای دوگانه ای امسال برای اعطای ویزای حج داشته است؟، گفت: هرگز این چنین نبوده است.

البخاری سپس افزود: البته یک توافق بین وزارت حج و کمیته حج بوده و به نظر می رسد که آنها برای کاهش سهمیه حج لبنانی ها تصمیم گرفته اند.

کاردار سعودی اضافه کرد: من از تعداد دقیق حجاج لبنانی اطلاع ندارم و تا ساعاتی دیگرتعداد دقیق را مشخص می کنیم.

سرنوشت سفیر سعودی در لبنانی

وی در پاسخ به سوالی در باره سرنوشت«علی عواض عسیری» سفیر سعودی درلبنان گفت:عسیری الان در عربستان بسر می برد و منتظر است تا به او گفته شود به بیروت بازگردد و یا ماموریت دیگری را برعهده بگیرد و البته تا این ساعت تصمیمی گرفته نشده و چیزی تغییر نکرده است.

البخاری در باره کاهش سطح دیپلماتیک سفارت سعودی در لبنان از سفیر به کاردار هم گفت: به اخبار رسانه ها و شبکه های اجتماعی توجه نکنید و در این خصوص باید منتظر تصمیم مقامات ذیربط سعودی باشیم.

رسانه ها چند روز قبل خبردادند که حاکمان سعودی در اقدامی ناگهانی« علی عواض عسیری» سفیرسعودی در لبنان را بازنشسته و بجای او، البخاری را به عنوان کاردار راهی بیروت کردند.

اعلام بازنشستگی عسیری در حالی است که وی قرار بود به عنوان سفیر سعودی در پاکستان از بیروت راهی اسلام آباد شود.

کاردار سعودی در پاسخ به سوالی در خصوص روابط سعودی و لبنان گفت: روابط سعودی و لبنان تاریخی و ریشه دار و بر اصل برادری، دوستی و محبت استوار است و تحت تاثیر شرایط قرار نمی گیرد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی