تبلیغات

اهدا زمین توسط خیران برای توسعه فضاهای آموزشی مراغه

به گزارش ایرنا، ظفر محمدی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش مراغه افزود: یک باب منزل مسکونی به مساحت 400 متر مربع به ارزش 30 میلیارد ریال، یک باب واحد مسکونی به ارزش 2 میلیارد ریال و دو قطعه زمین به مساحت هفت هکتار به ارزش 10 میلیارد ریال زمین های اهدایی از سوی خیران این شهرستان است.
وی ادامه داد: تلاش خیران نیکوکار به ویژه خیران مدرسه ساز و مدرسه یار برای توسعه فضاهای آموزش در این شهرستان در سال های اخیر قابل توجه بوده است.
محمدی اضافه کرد: حمایت از فعالیت های مجمع خیران مدرسه ساز و رفع مشکلات و موانع پیش روی توسعه فضاهای آموزشی در دستور کار مسئولان و مدیران شهرستانی قراردارد.
وی با تاکید بر لزوم تکمیل طرح های آموزشی نیمه تمام در مراغه گفت: تلاش برای رفع مشکلات در زمینه ساخت مدارس نیمه تمام و در دست ساخت این شهرستان ضروری است.
مدیر آموزش و پرورش مراغه نیز در این نشست با اشاره به لزوم حمایت از مجمع خیران مدرسه ساز این شهرستان گفت: توسعه فضاهای آموزشی به ویژه با ساخت مدارس و اماکن آموزشی نباید منحصر به کمک های خیران باشد.
جلیل اسلامی افزود: حمایت مسئولان امر و تخصیص اعتبارات لازم برای مشارکت در طرح های ساخت مدارس خیرساز همگام با تلاش های این خیران برای توسعه فضاهای آموزش ضروری است.
وی با اشاره به بهره برداری از دو مدرسه خیرساز در سالجاری در این شهرستان ادامه داد: دبیرستان های دکتر فرخ معین و زهرا دامغانی در سالجاری بهره برداری و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و تعداد تعداد مدارس هیات امنایی شهرستان به هفت مدرسه رسیده است.
وی با اشاره به تبیین فرهنگ اسلامی و دینی در مدارس مراغه گفت: با رایزنی های انجام شده با اداره تبلیغات اسلامی در قالب تفاهم نامه فرهنگی، از طلاب حوزه های علمیه این شهرستان نیز برای توسعه فرهنگ اسلامی و قرآنی در دو دبیرستان تقی پور و فرهنگ شهیدپرکار استفاده خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم اجرای برنامه های فرهنگی و پرنشاط برای دانش آموزان مدارس در دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: برنامه های فرهنگی و هنری در قالب آیین های بزرگداشت دهه فجر در تمامی مدارس در این ایام برگزار می شود.
رئیس مجمع خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی نیز در این نشست با انتقاد از عدم اجرای تعهدات دولتی در مشارکت ساخت مدارس خیرساز گفت: عدم تخصیص اعتبارات مصوب برای این منظور موجب متوقف شدن سه طرح ساخت مدارس خیرساز از 13 طرح در دست اجرا در مراغه شده است.
عبدالله فرمانی افزود: با وجود قول مساعد مدیرکل آموزش و پرورش استان و نیز مصوبه مجلس و دولت برای مشارکت 50 درصدی در ساخت مدارس خیرساز، تاکنون اعتبار مناسبی در این زمینه تخصیص نیافته است.
وی ادامه داد: هم اکنون 450 مدرسه خیرساز توسط خیران آذربایجان شرقی ساخته شده و در سالجاری نیز خیران این استان برای توسعه فضاهای آموزشی 700 میلیارد ریال تعهد مالی را بر عهده گرفته اند.
وی اضافه کرد: حمایت مسئولان از مجمع خیران مدرسه ساز و مشارکت مستمر در این امر خیر، موجب تسریع در توسعه فضاهای آموزشی و رفع بخش بزرگی از نیازهای مدارس به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می شود.
فرمانی گفت: تلاش های مجمع خیران استان به ویژه خیران مراغه در توسعه و ساخت فضاهای آموزشی در نوع خود در سطح کشور بی نظیر است.
وی با اشاره به طرح های در دست اجرای خیران مدرسه ساز در مراغه افزود: طرح ساخت هنرستان 18 کلاسه توسط شهرام فرجی با 18 میلیارد ریال از جمله طرح های شاخص و ماندگار این مجمع در این شهرستان است.
هم اکنون 43 هزار دانش آموز و سه هزار کادر فرهنگی در 500 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
7487/3077

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی