تبلیغات

چند خبر کوتاه از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان

به‌گزارش روز پنجشنبه روابط‌ عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، مسوول مرکز فرهنگی‌هنری این کانون در شهرستان آرادان گفت: طرح داستان بی‌نقطه در مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری آرادان برای 22 دانش‌آموز پایه دوم ابتدایی اجرا شد.
بیتا شاهجویی گفت: برای اجرای این طرح کانون‌مدرسه، مربیان داستانی از کتاب فارسی پایه دوم ابتدایی را انتخاب کردند، نقطه‌های کلمات را از متن برداشته و از دانش‌آموزان خواستند تا داستان را با دقت بخوانند و نقطه‌گذاری کنند تا جملات با مفهومی ساخته‌شود.
وی هدف از اجرای این طرح را پرداختن به امر کتاب‌خوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در بین کودکان، صحیح و روان خواندن، یادگیری تلفظ درست واژه‌ها، افزایش گنجینه لغات، ایجاد انگیزه برای مطالعه و عادت به کتاب‌خوانی، آشناکردن بیشتر اعضا با کتاب‌های مختلف و توجه آنها به علائم نگارشی در هنگام خواندن کتاب عنوان کرد.
وی با بیان این که این شیوه‌ روخوانی کتاب، نیاز به کنکاش بیشتر فکری دارد، گفت: مربیان با استفاده از متن‌های ساده مانند کتاب «دعای موش کوچولو» به‌دلیل تکرار و سادگی واژگان، اعضا را به مطالعه تشویق می‌کنند.
مسوول مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آرادان تصریح کرد: ارتباط چهره به چهره و ایجاد رقابت برای حدس واژگان، نمایانگر میزان دانش و آگاهی دانش‌آموزان است.
** برگزیدگان دومین مسابقه کتاب‌خوانی مجازی کانون پرورش فکری سمنان انتخاب شدند
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، آیین قرعه‌کشی دومین مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «یار مهریان» با حضور مهدی جمال مدیرکل کانون پرورش فکری استان در دفتر امیر بینایی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان برگزار شد و 10 نفر به قید قرعه انتخاب شدند.
این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فضای مجازی برگزار شد و با توجه به استقبال مخاطب ها از نخستین مسابقه کتاب‌خوانی در مردادماه سال 95 ، اداره‌کل کانون پرورش فکری استان سمنان همزمان با هفته‌ کتاب و کتاب‌خوانی در دومین مرحله از این مسابقه، مخاطبان خود را به مطالعه کتاب «مروری بر مجموعه‌ای از رفتارهای پسندیده و اصول شهروندی در فرهنگ ایرانی» نوشته‌ی «خلیل هیبتی» دعوت کرد.
در این کتاب با زبانی ساده و بدون حاشیه‌پردازی به بخشی از رفتارهای پسندیده و قواعد نانوشته‌ی زندگی شهری که در برقراری ارتباط بهتر شهروندان با یکدیگر و همچنین حفظ نظم در جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند، اشاره شده‌است.
7341/6103
خبرنگار: خدیجه سلطانی پور ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی