تبلیغات

بهای سرویس مدارس 15 درصد افزایش یابد

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: میزان افزایش نرخ سرویس های مدارس این استان برای سال تحصیلی 95-96 به میزان 15درصد از سوی این سازمان پیشنهاد شده است.

غلامرضا جمشیدیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این افزایش نرخ به شورای شهر ایلام پیشنهاد شده که پس از تصویب توسط اعضا و امضا توسط استاندار برای اجرا به مناطق 14گانه آموزشی استان ابلاغ خواهد شد.

وی نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی گذشته شامل سواری برای هر دانش آموز را ماهانه 550 هزار ریال و مینی بوس و سایر خودروها را ماهانه 370هزار ریال عنوان کرد که امسال در صورت تصویب 15درصد افزایش خواهد یافت.

وی از تشکیل کارگروه حمل و نقل دانش آموزان با عضویت مسوولان آموزش و پرورش، پلیس راه و حمل و نقل در ماه گذشته خبر داد و گفت: همچنین به همه شهرستان ها و مناطق 14گانه آموزشی استان برای تشکیل این کارگروه ابلاغ انجام گرفته است.

جمشیدیان با بیان اینکه بر اساس مصوبه این کارگروه کسانیکه دارای مجوز حمل و نقل مسافربری درون شهری بوده مجاز به عقد قرارداد برای سرویس مدارس هستند، گفت: تاکسیرانی و اتوبوس رانی باید نسبت به معرفی رانندگان واجد شرایط به ادارات و واحدهای آموزشی استان همکاری لازم داشته باشند.

وی گفت: در انتخاب سرویس های مدارس توجه به تعیین صلاحیت رانندگان از سوی اداره اماکن و راهور نیروی انتظامی، سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی انجام خواهد شد و از بکارگیری خودروهای شخصی بدون مجوز جلوگیری می شوند.

وی با بیان اینکه پارسال در مجموع بیش از هشت هزار دانش آموز در استان از 903 خودرو به عنوان سرویس مدرسه استفاده کرده اند گفت: از این تعداد 934 نفر از 184 تاکسی، 529 نفر از سواری شخصی، دو هزار و 831 دانش آموز از سایر خودروهای سواری، ون 32نفر، مینی بوس شخصی سه هزار و 943نفر، اتوبوس 234نفر و سایر خودروها 37نفر بوده اند.

در سال تحصیلی گذشته 100هزار دانش آموز در استان ایلام در مقاطع مختلف به تحصیل اشتغال داشتند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی