تبلیغات

بررسی راهکارهای توسعه کشاورزی ایران و نیوزیلند

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در دیدار هومن فتحی مدیرکل دفتر امور بین الملل و سازمان های تخصصی و ایمون اوشانسی سفیر نیوزلند در تهران ، پیشرفت کار اجرای مفاد سند همکاری های کشاورزی دو کشور که تابستان گذشته توسط  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و وزیر امور خارجه نیوزلند در تهران به امضا رسید، بررسی شد.

سفیر نیوزلند در تهران نیز در این دیدار از سفر وزیر کشاورزی و صنعت پایه نیوزیلند به ایران در اوایل اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت که در این سفر، هیئتی عالی رتبه از نمایندگان بخش های دولتی و خصوصی، وزیر نیوزیلند را همراهی می کنند.

در این دیدار همچنین دو طرف بر حل و فصل مسائل باقیمانده در خصوص تفاهمات قرنطینه دامپزشکی و گیاهی بین سازمان های ذی ربط دو کشور تاکید کردند.

در راستای سیاست های اصولی وزارت جهاد کشاورزی در جهت احیاء و ارتقای روابط و همکاری های کشاورزی با کشورهای هدف، ظرف دو سال اخیر تحرک چشمگیری در روابط با نیوزیلند ایجاد شده و انتظار می رود سفر ماه آینده وزیر کشاورزی و صنعت پایه نیوزیلند به تهران،نقش موثری در اجرایی شدن پروژه ها و برنامه های مشترک به ویژه در حوزه های اصلاح نژاد ، دامپروری ، بذر ، علوفه و محصول کیوی داشته باشد. 

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی