تبلیغات

صالحی امیری: سوریه خط مقاومت دنیای اسلام است

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صالحی امیری در دیدار با «بشر یازجی» وزیر گردشگری سوریه در مشهد مقدس افزود: همه تلاش و توان سیاسی خود را به کار گرفته ایم تا چهره واقعی اسلام را به جهان نشان دهیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به امنیت سوریه و مقابله با تروریست ها توجه ویژه ای دارند.
وی در ادامه به تخریب بسیاری از آثار میراث فرهنگی کشور سوریه توسط گروه های تروریستی و افراطی اشاره کرد و افزود: امیدوارم در آینده ای نزدیک این گروهک ها از سوریه خارج شوند و آرامش به آن بازگردد تا فعالیت های مشترک فرهنگی خود با یکدیگر را افزایش دهیم.
صالحی امیری گفت: ایران و سوریه در حوزه فرهنگی روابطی با سابقه طولانی دارند و علایق فرهنگی گسترده ای بین آنها وجود دارد.
وزیر گردشگری سوریه نیز در این دیدار بر عمق روابط دو کشور تأکید کرد.
وی افزود: ایران و سوریه نسبت به مبارزه با گروهک های تروریستی از جمله داعش اتفاق نظر دارند. این گروهک ها چهره خشنی از اسلام به جهانیان نشان می دهند.
بشر یازجی با اشاره به مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، ادامه داد: این رویداد بزرگ می تواند نقطه عطفی برای برگزاری رویدادهای اسلامی دیگر در ایران باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر گسترش روابط ایران و سوریه تأکید کرد.
سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر دوشنبه به منظور حضور در آیین افتتاح رسمی پایتخت فرهنگی جهان اسلام وارد مشهد مقدس شد.
آیین رسمی آغاز رویداد «مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام» روز سه شنبه پنجم بهمن 1395 با حضور 250 شخصیت فرهنگی و سیاسی از 51 کشور جهان اسلام و مسؤولان کشوری در تالار قدس حرم مطهر امام رضا(ع) در این شهر برگزار می شود.
شبد**1953**1504**تنظیم کننده: مرتضی شحنه**انتشار دهنده: علی پاینده

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی