تبلیغات

جستجوی پیشرفته در گوگل - بخش اول

nahveye searche googleچگونه در گوگل سرچ کنیم.31  روش برای سرچ پیشرفته در گوگل که برای هر کاربر مورد نیاز است.

امروزه گوگل قویترین و ساده ترین موتور جستجوگر در فضای مجازی می باشد. اگر شما نیز مثل ما باشید بایستی در روز چندین بار این سایت را مورد استفاده قرار دهید. طبق امارهای سایت رسمی گوگل کشور ما از جمله کشورهایی است که بیشترین استفاده را از این موتور جستجوگر دارد. صحبت در مورد نوع سرچ ها و کلمات کلیدی مورد استفاده توسط مردم کشورمان نیاز به زمان دارد و در این مقاله مجال آن نیست.


در این مقاله به صورت کاملا مفصل توضیح خواهیم داد که نحوه سرچ کردن در این سامانه به چه صورت است. اگر شما نیز از کاربران هر روزه سایت گوگل هستید، به این مقاله نیاز پیدا خواهید کرد.


پیشنهاداتی که ما در این مقاله ارائه می کنیم بر اساس تجربیات ما و مواردی است که بسیار مورد استفاده می باشد.

چگونه در گوگل جستجو کنیم


در اینجا به مرور برخی از مهمترین و در عین حال مورد استفاده ترین ترفندهای سرچ کردن می پردازیم. شما بعد از مطالعه این مقاله یک حرفه ای در این امر خواهید بود. اما به دلیل حجم مطالب، این ترفندها را  در چند قسمت خدمت شما ارایه می کنیم.

1) عبارت روشن
فرض کنیم شما می خواهید عبارت بازاریابی درون مرزی  را جستجو کنید. به جای تایپ کردن این عبارت در نوار ابزار جستجو برای سرچ کردن این عبارت بهتر است که عبارت مورد نظر را داخل کوتیشن مارک قرار دهید یعنی این عبارت "بازاریابی درون مرزی"  را جستجو کنید.
مثال جستجو:  "بازاریابی درون مرزی"


2) کلمات ممنوع
در این قسمت این موضوع را در نظر بگیرین که شما می خواهین عبارت بازاریابی درون مرزی را جستجو کنید با این تفاوت که در این بحث موضوع تبلیغات را نیاز ندارید. برای این مهم از علامت – باید استفاده کنید.
مثال جستجو:  بازاریابی درون مرزی – تبلیغات

3) این یا آن
بصورت پیش فرض، زمانیکه شما یک جستجو را انجام می دهید، موتور گوگل تمامی شرایط را در این جستجو در نظر میگیرد. اگر شما به دنبال یک مطلب از چند مطلب میگردیم می توانید از کلمه "یا" استفاده کنید.
مثال جستجو: بازاریابی درون مرزی یا تبلیغات

4) کلمه درون متن
اگر شما می خواهید وب سایتی را جستجو کنید که تمام موضوعات مورد جستجو در آن صفحه وجود دارد اما ضروری نیست، کلمه allintext:  را تایپ نمایید.
مثال جستجو: allintext : Vermont ski house lake به معنی خانه اسکی دریاچه ورمونت

5) کلمات در text+Title  , URL و غیره
اگر به دنبال یک عبارت خاص میگردید که ممکن است این عبارت در محتوای یک صفحه اینترنتی یا در تیتر صفحه و یا آدرس اینترنتی باشدو بدنبال آن هستید که در متن به دنبال آن بگردد از کلمه intext استفاده کنید.
مثال جستجو: neil diamond intext: red sox


6) کلمات در تیترها
اگر به دنبال یک کلمه خاص هستید که این کلمه تنها در سرتیترهاست کلمه allintitle را بنویسید.
مثال جستجو: alllintitle: wine club

7) کلمات در سرتیتر+ تکست، URL و غیره .
اگر می خواهید یک صفحه وب را پیدا کنید که موضوع مورد نظردر سرتیتر وجود دارد و دیگرموضوعات ا در جایی دیگر مانند تکست آن صفحه و یا آدرس اینترنتی آن وجود دارد. ابتدا موضوع در سر تیتر را با intitle  بنویسید و بقیه را در ادامه آن بنویسید.
مثال جستجو: flu shot intitle: advice
 
8) کلمات در آدرس اینترنتی یا URL
اگر شما به دنبال یک کلمه خاص در آدرس اینترنتی یا URL میگردید عبارت allinurl را بنویسید.
مثال جستجو: allinurl:hubspot blog

9) چگونه درون یک وب سایت را جستجو کنیم.
غالبا افراد به دنبال یک عبارت خاص در وب سایتها هستند. حتی اگر سایتی امکان جستجوی درونی را نداشته باشد شما از طریق موتور جستجوگر گوگل می توانید کلمه ی مورد نظرخود را جستجو کنید. برای مثال در وب سایت نت شهر و موضوع فناوری اطلاعات به صورت زیر عمل کنید.
مثال جستجو:  "فناوری اطلاعات" site:www.netshahr.com

10) جستجوهای مرتبط
اگر شما در جستجوی یک وب سایتی هستید که از لحاظ محتوا شبیه به یک وب سایت دیگر است باید عبارت related:somesite.com modifier را بنویسید.
مثال جستجو: related:visual.ly

related google search 1

نوشتن دیدگاه

نظراتی که به تعمیق بحث کمک می کند، در معرض ملاحظه و قضاوت دیگران قرار می گیرند. نظراتی که حاوی توهین، افترا و تهمت به دیگران باشد، منتشر نخواهد شد. لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی