تبلیغات

شناسایی عاملان سوءاستفاده از گوشی هوشمند

رئیس پلیس «فتا» فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: عاملان سوءاستفاده از گوشی هوشمند مفقودی شهروند گیلانی در تلگرام شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «ایرج محمدخانی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی شهروند گیلانی مبنی بر این‌که گوشی هوشمند وی که چند وقت پیش مفقود شده بود در تلگرام فعال شده، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با پی‌جویی های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا،عاملان سوءاستفاده از گوشی مفقودی شهروند گیلانی در تلگرام را که دو مرد 21 و 49 ساله اهل و ساکن رشت بودند را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر کردند.

محمدخانی ادامه داد: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده از متهم، وی به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شدند.

این مقام انتظامی با بیان این‌که گوشی های تلفن همراه در سال های گذشته از یک گوشی صرف، به رایانه ای با امکانات فراوان ارتباطی در اندازه کوچک تبدیل شده اند، خاطرنشان کرد: همین ویژگی های ممتاز و جالب توجه تلفن های همراه، آن را به هدفی تازه برای مجرمان و تبهکاران تبدیل کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان انتخاب پسورد یا قفل الگویی(pattern) قوی برای گوشی،عدم نصب راهم های سفارشی و تغییر یافته بر روی گوشی، رمزنگاری اطلاعات شخصی، عدم نگهداری اطلاعات شخصی و مهم در گوشی که به اینترنت متصل است چون امکان ارسال اطلاعات وجود دارد، نصب نرم‌افزار امنیتی موبایل‌یاب و فعال کردن قابلیت های آن برای ردیابی و پیدا کردن گوشی مفقودی یا سرقتی، را از جمله رعایت نکات ایمنی در استفاده از تلفن همراه اندرویدی اعلام کرد.

محمدخانی از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  یا  ایمیل این پلیس به آدرس  Gfata@police.irگزارش کنند. 

انتهای پیام

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی