تبلیغات

برف، باران و سرما کشور را در بر می‌گیرد

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز دوشنبه اکثر نقاط کشور جو آرامی خواهند داشت و فقط بارشهای پراکنده باران  در سواحل غربی خزر و گردوخاک در برخی نقاط کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز پدیده گرد و خاک در جنوب شرق کشور فعال است، تصریح کرد: انتظار کاهش گرد و خاک در طی ساعتهای آتی را در این منطقه داریم البته پدیده گردوخاک فردا برای جنوب‌ غرب و استان خوزستان نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی در روز سه‌شنبه خبر داد و گفت: از ظهر فردا سه‌شنبه سامانه بارشی در غرب، شمال‌غرب و بتدریج جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی فعال خواهد شد که بارشهای باران، برف و کاهش دما در مناطق ذکر شده را به‌دنبال دارد.

وظیفه افزود: بارشهای باران و برف در روز چهارشنبه نیز با شدت در مناطق ذکر شده ادامه پیدا می‌کند و همچنین سواحل غربی خزر، نواحی مرکزی، شمال، شمال‌شرق و شرق کشور را  دربرمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه در روزهای آتی مردم اکثر نقاط کشور با کاهش محسوس دما مواجه خواهند شد، تصریح کرد: این کاهش محسوس دما از روز چهارشنبه تا اواخر وقت روز جمعه به سبب سامانه بارشی و نفوذ توده هوای سرد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت بارشها در جنوب کشور نیز اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی از روز سه‌شنبه، استانهای جنوبی کشور هم دچار رعد و برق و رگبار باران خواهند شد.

وظیفه افزود: غالب مناطق کشور در روز پنجشنبه نیز بارانی خواهند بود اما از اواخر وقت روز جمعه شدت بارشها از غرب کشور و مرکز کاسته خواهد شد و به نواحی شرقی و مرکزی می‌رسد.

وی اظهار کرد: سامانه بارشی که از فردا سه‌شنبه وارد کشور خواهد شد در روز شنبه از مرزهای شرقی خارج می‌شود و جوی نسبتا آرام کشور را دربر می‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ارومیه با 14 درجه زیر صفر و بندرعباس با 23 درجه بالای صفر را گرمترین مناطق کشور دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران در گرمترین ساعات به 6 درجه بالای صفر خواهد رسید و ساکنان پایتخت فردا صبح دمای 2 درجه زیر صفر را خواهند داشت.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی