تبلیغات

مجتمع آموزشی عشایری بنیاد برکت در روستای قلی پور شوشتر افتتاح شد

به گزارش ایرنا، مسئول آموزش و پرورش عشایر شهرستانهای شوشتر و گتوند پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این طرح آموزشی با 10کلاس درس ،2 اتاق اداری و همچنین مجهز به آزمایشگاه ، نمازخانه،کتابخانه و سالن ورزشی چند منظوره با اعتباری بیش از 16 میلیارد ریال از اعتبارات بنیاد برکت ساخته شده است.
مجتبی ابراهیمی با بیان اینکه مساحت کل این مجتمع 2 هزار و 750 متر مربع است افزود:با افتتاح این مرکز آموزشی عشایری 400 دانش آموزش دختر و پسر در 2نوبت صبح و عصر از فضای آموزشی استاندارد بهره مند شدند.
وی اضافه کرد: کلنگ عملیات اجرایی این مجتمع مهرماه 93 به زمین زده شد و با بهره برداری از این مجتمع بخش زیادی از مشکلات کمبود فضای آموزشی در این منطقه رفع گردید.
مسئول آموزش و پرورش عشایر شهرستانهای شوشتر و گتوند با اشاره به سرانه مالی کم دانش آموزان عشایری دراین 2شهرستان افزود: این سرانه ناچیز مدارس را با مشکلاتی مواجه نموده است و با توجه به نبود مشارکت مردمی این سرانه نیازمند به بازنگری است.
ابراهیمی کمبود شدید فضای آموزشی در شهرک پنجم و نبود وجود وسایل سرمایشی در تنها ساختمان آموزشی این شهرک همچنین ساختمانهای فرسوده دبستان فرج آباد منطقه کیارس و حضرت ابوالفضل (ع) روستای پل پرزین در بخش مرکزی شهرستان گتوند گفت:نبود وسیله نقلیه مناسب جهت انجام ماموریت های آموزشی و پرورشی از دیگر مشکلات عمده آموزش و پرورش عشایر این شهرستان می باشد.
وی گفت:آموزش و پرورش عشایر شهرستانهای شوشتر و گتوند در شمال استان خوزستان یکهزار و 720 دانش آموز در سه مقطع ابتدایی،متوسطه اول و متوسطه دوم تحت پوشش دارد که از این تعداد یکهزار و 200 دانش آموز در حوزه شهرستان گتوند و 520 دانش آموز در حوزه شوشتر مشغول به تحصیل هستند.
در شهرستانهای شوشتر وگتوند 26مدرسه عشایری وجود دارد که 21مدرسه در گتوند و 5 مدرسه در شوشتر واقع اند همچنین پنج مدرسه چادری در این 2 شهرستان وجود دارد که چهار مدرسه در صالح شهر،کیارس و کیلومتر 18 در بخش مرکزی گتوند و یک مدرسه چادری در حوزه شوشتر قرار دارد.
مسئول آموزش و پرورش عشایری شوشتر و گتوند خواستار تغییر این مدارس از چادری به کانکس پیش ساخته و یا احداث ساختمان برای این مدارس شد تا شرایط برای تحصیل بهتر دانش آموزان مهیا شود.
6068/7467
خبرنگار: باقر ابراهیمی**انتشار دهنده: محمدعلی فریدپناه

انتهای پیام /*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی