تبلیغات

مدیر کل فرهنگ و ارشاد قم: هیچگونه کنسرتی در قم برگزار نشده

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به اینکه هیچ گونه کنسرتی در قم برگزار نشده است، خاطرنشان کرد: هیچگونه درخواستی برای اجرای کنسرت و موسیقی در شهر مقدس قم ارائه نشده و تاکنون مجوزی هم برای آن صادر نکردیم.

آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی عصر پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا خاطرنشان کرد: برنامه ای که سه شنبه شب در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم توسط گروه معبد و با مسئولیت انجمن موسیقی قم برگزار شده، تحت هیچ عنوان کنسرت نبوده است.

وی گفت: در این مراسم چند سرود انقلابی در موضوع دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و عید مباهله اجرا و از شعر بسیار فاخر و ارزشمند شاعرانی مانند حافظ و مولوی استفاده شده است.

وی ادامه داد: این مراسم در فضایی کاملا سالم و فرهنگی برگزار شد و خواننده، نوازنده و گروه کر، هم با رعایت شئونات اسلامی به اجرای برنامه خود پرداختند و این اجرا نیز در راستای سیاست های حمایتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از موسیقی فاخر، ارزشی و محتوا محور بوده است. 

دانشی گفت: همانگونه که بارها اعلام کردیم انتظار فضای عمومی قم این است که در عرصه های هنری ما، رویکرد ارزشی، معنوی و رعایت هنجارهای اسلامی را به صورت عمیق مورد توجه داشته باشیم و حتی بر این موضوع دقت کافی داریم که آیین هایی از این دست، بهانه ای برای ارائه موضوعات دیگر و حاشیه های ناخواسته نباشند.

وی ادامه داد: سعی ما بر این است آنچه که در عرصه عمل ظهور و بروز پیدا می کند همان هنر ارزشمند در تراز انقلاب اسلامی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان داشت:آنچه این روزها تعبیر به کنسرت می شود، مراسم دفاع مقدس و عید مباهله بود و شاهد این ادعا نیزآن است که کوچکترین کار تبلیغاتی در فضای مجازی و شهری مبنی بر برگزاری کنسرت نداشتیم، این در حالی است که کنسرت همراه با تبلیغات سنگین و اجراهای متعدد است.

دانشی گفت: ما برای فعالیت های فرهنگی و هنری در قم، نه در این شرایط بلکه همیشه در اظهارت رسمی، سخنرانی، دیدگاه ها و مصاحبه های خود اعلام کردیم آنچه که در عرصه فرهنگ و هنر قم رقم می خورد باید بر اساس فتاوای امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید باشد و باید دغدغه های علمای اعلام را در رویکردهای فرهنگی و هنری عمیقا مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد : افتخار ما هم در حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، بسط، توسعه و نشر ارزش های اسلامی بویژه در شرایط کنونی پاسداری از ارزش های انقلابی و معارف شیعی است.

دانشی خاطرنشان کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مراکز دانشگاهی، موسسات و تشکل های حوزه جوانان ما نیازمند به موسیقی سالم، پاک و منزه هستند وباید این موسیقی پاک و سالم جایگزین موسیقی مغایر با هنجارهای اسلامی شود بویژه در حوزه دفاع مقدس ایجاب می کند که ما به این بخش توجه ویژه داشته باشیم.

وی ادامه داد : ما در عرصه هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک رزمنده با تاثیرات عمیق موسیقی حماسی آشنا بوده و تولیدات ارزشمند آن دوره را به خاطر داریم و آنها را ستایش می کنیم، آنچه که امروز به آن می پردازیم در همان راستا و تراز ،ارزشمند است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جمع آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

هاب پرس 98 پلی